وسایل غیر ضروری سفر

وسایل غیر ضروری سفر

راهنمای سفر به کیش

چه وسایلی را به کیش نبریم

اگر قصد سفر با تور کیش را دارید، حتما وسایل خود را تمام و کمال جمع کرده اید. همان قدر که فراموش کردن یک وسیله ضروری در سفر می تواند زجر آور باشد، همان اندازه هم برداشتن لوازم اضافی و غیر ضروری می تواند آزاد دهنده باشد. اگر در هر یک از هتل های سرتاسر کشور از مشهد مقدس گرفته تا یکی از هتل های کیش اقامت می کنید باید بدانید که بیشتر وسایل ضروری و خصوصی شما توسط هتل به عنوان خدمات رایگان به شما ارائه می شود. از این رو که نیاز به برداشتن خیلی چیزها نیست، با حذف کردن این وسایل کوله بار سفر خود را سبک تر کنید و از وسایل رایگان هتل استفاده کنید.

لوازم بهداشتی در سفر

مسواک و خمیر دندان شخصی احتمالا اولین وسیله ای است که شما همراه خود بر می دارید، اما واقعا نیاز به برداشتن مسواک و خمیر دندان نیست. پس از رسیدن به اتاق رزروی هتل خود در کیش، مسواک، خمیر دندان، شامپو ها و نرم کننده مو و صابون را می توانید در حمام اتاق خود پیدا کنید. اگر در هتل بودید و مسواک و خمیر دندان جزو لوازم بهداشتی در حمام اتاق شما قرار نگرفته بود، از رسپشن بخواهید تا این موارد را تأمین کند.

تخت آفتاب در کیش

در سفر به کیش اگر در هتل هایی اقامت می کنید که دارای استخر و تخت آفتاب گرفتن است و یا در مناطق ساحلی قرار گرفته اند، شما نیازی به همراه داشتن حوله های زیاد ندارید زیرا شما می توانید حوله موجود در سرویس بهداشتی را همراه خود به سواحل کیش ببرید و یا درخواست حوله اضافه کنید.

آرایش مو در سفر

تا حرف از سفر می شود، بیشتر خانم ها به یاد سشوار و وسایل آرایش مو خود می افتند، اما واقعا نیازی به برداشتن این وسایل نیست. در هتل ها معمولا سشوار در جلوی آینه اتاق یا سرویس بهداشتی هست و شما امکان استفاده از آن را دارید. جالب است بدانید که در صورت نیاز به سایر لوازم آرایش مو مانند اتوی مو یا وسیله فر کردن مو نیز می توانید آنها را درخواست کنید و پس از استفاده دوباره تحویل بدهید. در برخی هتل های بزرگ جهان حتی سالنی مجزا برای آرایش موهایشان در اختیار مسافران قرار میدهند. 

لوازم خیاطی در سفر

نگران دکمه و یا قسمت کوچک پارگی لباس خود نباشید. لازم نیست حتما برای سفر به کیش وسایل خیاطی با خود حمل کنید. تنها به سراغ کشوهای زیر آیینه محل اقامت خود بروید و آنها را با دقت وارسی کنید زیرا کیف لوازم خیاطی نیز جزو لوازم رایگانی است که هتل ها باید در اختیار مسافران بگذارند.

جوراب اضافی

شاید باور نکنید اما لازم به برداشتن جوراب اضافه نیست. جوراب در خیلی از هتل های کیش جزو وسایل رایگانی است که در کشوی کنار تخت قرار می گیرد. این مسئله برای برخی از مسافران مخصوصا در فصل سرما امری مهم است.

زیراندز ورزشی

علاوه بر وجود امکانات و سالن ورزشی و استخر در هتل‌ ها، در طول سفر با تور کیش می‌توانید در اتاق خودتان نیز به انجام ورزش های مختلف از جمله یوگا بپردازید. می دانید که در بسیاری از هتل های خارجی برنامه های ورزشی منظم از جمله بدن سازی و یوگا برگزار می شود. شما می توانید برخی از وسایل مورد نیاز خود مانند زیرانداز ورزشی را از هتل درخواست نمائید. در این صورت یوگا مت را از رسپشن هتل درخواست کنید و ساعاتی را که تمایل به انجام ورزش یوگا دارید به یوگا بپردازید.

اسباب بازی کودک

شاید برداشتن لوازم اسباب بازی مشکل خیلی از خانواده ها باشد، به همان اندازه که ما به وسایل شخصی خودمان نظیر لپ تاپ، تلفن همراه نیازمندیم، بچه ها هم دوست دارند اسباب بازی دلخواه خود را در حین سفر داشته باشند. برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم در هتل هایی اقامت داشته باشید که وسایل بازی و سرگرمی کودکان را به رایگان در اختیارتان قرار می دهند. این هتل ها به درخواست شما مداد رنگی و کتابهای نقاشی و اسباب بازی و حتی وسایل حمام کردن کودکان را در اختیار شما قرار می دهند.

لوازم الکتریکی

در هنگام سفر به کشورهای دیگر، برای استفاده از وسایل الکترونیکی احتمال اینکه شما نیاز به مبدل برق و آداپتور داشته باشید بسیار زیاد است. در هنگام مواجهه با پریز های سه شاخه در هتل ها می توانید از رسپشن درخواست آداپتور یا مبدل کنید. این امکانات به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما باید هر بار پس از استفاده آن را به رسپشن هتل تحویل دهید.

شارژر گوشی و لپ تاپ

اگر شارژر خود را در سفر به کیش به همراه نداشته باشید می توانید آن را از رسپشن هتل درخواست کنید. بر اساس آمار سال 2010 بیشترین وسیله ای که در اتاق های هتل جا مانده اند شارژرها هستند. هتل ها این شارژر ها را معمولا برای استفاده سایر میهمانان و مسافران در اختیار آنها قرار می دهند.

دفترچه راهنمای کیش

معمولا بروشورها یا کتابچه های کوچکی در هتل ها وجود دارد که برای راهنمایی مسافران، به رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد. این کتابچه ها معمولا روی میز رسپشن یا میز وسط لابی قرار گرفته اند. شما به راحتی می توانید از مکان های دیدنی کیش، بناهای تاریخی و موزه ها و مراکز تفریحی کیش و فروشگاه های معروف اطلاع پیدا کنید.
هتل های مجهز امکانات بیشتری در اختیار مشتریان خود قرار می دهند که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خدمات خشکشوئی هتل

خدمات ارسال پست و بسته های کوچک 

کتاب و مجلات معتبر علمی و گردشگری 

کفاشی و خیاطی 

تعمیرات وسایل الکترونیکی

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب