ماهيگيري تفریحی کیش، ایستگاه ماهیگیری در جزيره کيش

ماهيگيري تفریحی کیش، ایستگاه ماهیگیری در جزيره کيش

ماهيگيري تفريحي در جزيره کيش، اماکن مناسب ماهیگیری در کیش 

اگر شما هم قصد سفر با تور کیش دارید و می خواهید تعطیلاتی به یاد ماندنی در جزیره سپری کنید، تفریحات متنوع جزیره از هیجان انگیز ترین تفریحات تا استراحتگاه های جزیره برای شما ویژه خواهد بود. برای مثال، ماهیگیری در جزیره از تفریحاتیست که همه افراد در سنین مختلف را دچار و مبتلای خود کرده است. در طول سفر به جزیره کیش، یک صبح و یا بعد از ظهر را دریکی از کلوپ های ماهی گیری کیش به سر کنید و از ماهی گیری در آب های کریستالی جزیره لذت ببرید. سواحل زیادی برای ماهیگیری در کیش وجود دارد ، اما کدام یک از سولحل کیش برای ماهیگیری مناسب تر است ؟ 

علاقمندان به ماهيگيري در کیش مي توانند در سواحل جنوبي و غربي جزيره به صيد بپردازند و پیش از ماهیگیری جالب است بدانید که ساحل كيش از كم خطرترين سواحل دنياست. آب‌هاي ساحلي كيش فاقد كوسه خطرناك بوده (پاکسازی شده است) و كوسه‌هايي كه بعضا در ساحل كيش ديده مي شوند از ماهي هاي كوچك تغذيه مي‌كنند و براي شناگران و ماهیگیران خطري ندارند. 

بهترین فصل ماهیگیری در کیش - بهترين زمان ماهيگيري در كيش

اگر به دنبال بهترین فصل ماهیگری در جزیره هستید، باید به فصول مجاز ماهیگیری (فصل پاییز و زمستان) توجه کنید.ساحل كيش از آن نوع سواحل استثنايي است كه هم در فصل سرد و هم در فصل گرم براي مسافران قابل استفاده مي‌باشد وامكان ورزش‌هاي دريايي در آن فراهم شده است.

به توریستان تور کیش توصیه مکی کنیم تا در ساعات اولیه صبح و یا هنگام غروب خورشید به ماهیگیری بروند در این ساعات، هوا خنک تر شده و علاوه بر این شاهد زیبایی آفتاب طلایی در پس اقیانوس و انعکاس آن بر موج ها خواهند بود.

بهترین ساعت های ماهیگیری بین 4 تا 7 صبح و در هنگام غروب می باشد زیرا در این زمان ها آب دریا بالا می باشد و ماهی هیا زیادی به ساحل می آیند.

فروشگاه لوازم ماهیگیری در کیش

اگر تماشای ماهیگیری دیگران در کنار سواحل آرام جزیره شما را وسوسه کرده است، اصلا نگران به همراه نداشتن وسایل لازم خود نباشید، می توانید با وسايل ساده ماهيگيري یا قلاب هاي معمولي ماهیگیری را از فروشگاه هاي ورزشي در یکی از مراکز خرید كيش تهیه کنید.

نشانی یکی از فروشگاه های لوازم ماهیگیری مشهور در کیش : جزیره کیش ، عربها ، خیابان بازار ماهی ، سفین قدیم ، لوازم ماهیگیری و دریایی ابراهیمی

روش ماهیگیری در کیش

حتی بدون بهره مندی از ادوات خاص و یا دانش کافی در خصوص شرایط صید ماهی، تنها با هدف نشاط روحی و بهره گیری از طبیعت زیبای خلیج فارس می توانید ساعاتی از وقت خود را به ماهیگیری اختصاص دهید و آرامش دوچندان از آب زلال ساحل بگیرید. با این حال، ما درسواحل خلیج فارس می توانیم سیستم های زیادی رو برای ماهیگیری استفاده کنیم که در زیر از آنها اسم می برم.

ماهیگیری سوف کستینگ (ماهیگیری در سواحل شنی)
ماهیگیری از روی صخره ها
ماهیگیری در خور
ماهیگیری بر روی سکوها یا اسکله ها
فلای فیشینگ

بهترین طعمه های طبیعی برای ماهیگیری در کیش :

بهترین طعمه های طبیعی برای ماهیگیری در این زمان ها ماهی مرکب و میگو می باشد ، بچه ماهی ها و ماهی های کوچک از جمله مید و حشینه هم قنیمت های می باشند برای صید تروفه . . در نبود این طعمه ها خمیر ساده هم کار ساز می باشد.

انواع ماهی هایی که در کیش صید خواهید کرد :

ماهى شير- سُرخو- سه كله – كافُر – شهرى - جاش سال - جاش طلايى – جت – هوور – كوسه – نيزه – هامور – زرده – صافى – طوطى – حلالى - گرفه و زل

 

 

نظرات کاربران
دیدگاه