توصیه های سفر به کیش همراه با کودکان

توصیه های سفر به کیش همراه با کودکان

توصیه ها و اطلاعات لازم سفر هوایی با کودکان به کیش

جزیره کیش به دلیل جاذبه ها تماشایی، تفریحات متنوع متناسب هر سن و قیمت مقرون به صرفه تور کیش از محبوبیت ویژه ای در میان خانواده های ایرانی برخوردار است. بچه ها بامزه ترین و شیرین ترین موجودات روی زمین اند، اما زمانی که با آنها سفر می کنید نمی توانید سفر خود را تنها به گوش دادن موسیقی در راه و لذت بردن از زیبایی های مسیر محدود کنید. سفر با کودکان به راستی که کاری بسیار دشوار و مشکل است و کنترل کردن آنها در طول سفر برای آنها که کم تجربه و بی تجربه هستند گیج کننده و حتی نشدنیست. اگر با کودک خود سفر می کنید آماده اتفاقات غیر منتظره و خارج از برنامه در طول سفر خود به کیش نیز باشید. 

در ادامه ما تجربیات سالها سفر با کودکان و بچه های پر هیا هو را برای شما گرد آوری کرده ایم تا تمام افراد خانواده سفری هیجان انگیز و بی نظیر را تجربه کنند.

نکات قبل از سفر :

زمان پرواز خود را دوباره چک کنید :

زمان پرواز رفت و برگشت خود رابه هر شهری مشهد، شیراز و یا جزیره کیش دوباره چک کنید و مطمئن شوید که زمان آن تغییر نکرده باشد. دیر رسیدن و یا زود رسیدن به فرودگاه  به همراه کودکان تنها باعث خستگی شما خواهد شد. یک راه آسان تر اینکه در هنگام رزرو بلیط کیش به عنوان یک عضو کابر عضو شوید تا از طریق ایمیل و یا اس ام اس از تاخیر و یا هرگونه جابه جایی دقیقه ای پرواز مطلع شوید.

مسیر خود را قبل از سفر تعیین کنید :

در هنگام سفر با کودکان برای هر ساعت سفر خود برنامه بریزید و از اصطلاح “هرچه پیش آید خوش آید” دوری کنید، سفر با بچه ها نیازمند یک برنامه است تا همه افراد خانواده ازیک تجربه تعطیلاتی عالی لذت ببرند. تا جایی که امکان دارد قبل سفر اطلاعات کافی از مسیر هایی که می خواهید در کیش از آنها عبور کنید، رستوران‌های جزیره که مناسب کودکان هستند و جاهایی که قرار است در طول سفر به آنها سر بزنید تهیه کنید و مقصدی ایده آل و جذاب برای تمامی افراد خانواده انتخاب کنید. 

فعالیت های زیادی در جزیره کیش وجود دارد، علایق خانواده خود را بشناسید تا بتوانید در فروشگاه‌ها، مراکز، موزه‌ها و پارک‌ها، ساحل و یا یک طبیعت زیبای کیش یکی از به یادماندنی ترین تجربه ها را به همراه عزیزانتان بسازید.

نکات امنیتی پرواز را به کودکان توضیح دهید : 

اگر این اولین تجربه پرواز کوکان شماست، قبل از پرواز حتما نکان امنیتی را برای آنها توضیح دهید تا آماده سفری کوتاه بر اوج آسمان ها باشند. شاید لازم باشد تا برای چند دقیقه کودک خود را در هواپیما تنها بگذارید، قبل از سفر حتما این نکات را به آنها یاد آور شوید. اگر کودک شما کمی بزرگتر است، گاهی شوخی های نا به جا ممکن است کل مسافران را دچار مشکل کند، برای مثال " بابام با خودش یک بمب داره" یک شوخی بیجا و بی موقع است که می تواند شما و مسافران را ناخواسته راهی پروسه امنیتی کند. پس به کودکان خود شوخی های بی جا را حتما گوش زد کنید.

دارو های لازم  و ساک کوچک کودک را فراموش نکنید:

دارو های مصرفی و مکمل های غذایی کودک خود را فراموش نکنید، برای احتیاط قرص ضد حالت تهوع، قرص نعنایی، کمی نبات و یا داروهای اولیه مورد نیاز مانند شربت دل درد کودکان همراه خود داشته باشید. برای پیشگیری از استفراغ مسافرتی، سرگیجه و تهوع می توان از قرص (دیمن هیدرینات) یک ساعت پیش از سفر استفاده کرد که مقدار مصرف آن در بزرگسالان یک قرص، در کودکان بیش از 5 سال یک دوم قرص و در کودکان 2 تا 5 سال یک چهارم قرص است. البته باید پیش از سفر باید با پزشک معالج مشورت شود.
اگر فرزند شما شیر خوار است باید بدانید که به یک ساک کوچک نیاز دارید تا وسایل حیاتی فرزند خود را در آن قرار دهید، از روز ها قبل فلاسک برای حمل کمی آب جوش، یک بطری برای آب معدنی، یک قوطی شیر خشک، پتوی کوچک سفر، پوشک، 1 دست لباس زیر و 2 دست لباس رو، کلاه، و 1 شیشه شیر اضافی داخل ساک گذاشته و همراه خودتان داخل هواپیما ببرید.
علاوه بر این اسباب بازی کودکان را فراموش نکنید، شاید فکر کنید که وسیله اظاف یو دست و پا گیری خواهد بود اما اسباب بازی مورد علاقه اش را ههمراه خود بیاورید تا با آن سرگرم شود. بهتر است فرزندتان را کنار پنجره هواپیما بنشانید تا با دیدن آسمان و ابرها، سرگرم شده و مسیر برایش کوتاه شود.

اجازه ندهید کودکان تمام کوله بار سفر خود را جمع کنند:

به کودکان بالای 6 سال باید اجازه داد تا کوله پشتی خود را جمع کنند تا احساس مسئولیت کنند و آماده سفر شوند، اما در وسط راه شاید از سنگینی کوله پشتی خود احساس نارضایتی کنند و یا از نبود یک وسیله حیاتی شروع به نق زدن کنند. پس برای جلوگیری از این موضوع، در ابتدا اجازه دهید وسایل کوله پشتی خود را جمع کنند، اما در آخر فراموش نکنید که کوله بار سفر آنها را چک کنید، بارشان را سبک تر کنید و وسایل مورد نیاز فراموش شده را اظافه کنید.

در طول پرواز:

از گوش درد هنگام پرواز جلوگیری کنید :

اگر با نورزاد شیر خوار خود سفر می کنید مراقب خطر های احتمالی باشید، بلند شدن یا فرود هواپیما باعث گوش درد کودکان و نوزادان می شود. برای جلوگیری از گوش‌درد در هنگان برخواستن و یا فرود هواپیما به او شیر بدهید و در طول پرواز در دهان او پستانک بگذارید، مکیدن باعث جلوگیری از گرفتن گوش می‌شود.

در صورت امکان پرواز صبح زود را رزرو کنید :

اگر می خواهید به ترافیک هوایی، تخیرات پرواز و شلوغی بر نخورید، پرواز های صبح را برای سفر به کیش انتخاب کنید. در این زمان فرودگاه معمولا خلوت تر است و همه، مخصوصا کودکان در طول پرواز به خواب می روند. از این رو پروازی آرام و بی صدا به کیش خواهید داشت.

لباس مناسب تن کنید :

پیشنهاد می کنیم در حین سفر هوشمندانه تر از همیشه لباس بر تن کودکان خود بپوشانید، ترجیحا لباس هایی انتخاب کنید که بدون دکمه ، زیپ یا هر چیزی که می تواند مانع ورود آنها به توالت شود باشد. برای خود نیز کت های بزرگ و سنگین انتخاب نکنید تا سبک سفر کنید.

نکات پس از رسیدن به جزیره کیش :

حتما به کودکان خود دوربین تهیه کنید :

به کودکان خود طرز استفاده از دوربین را آموزش دهید و آنها را در عکاسی رها و آزاد بگذارید، داشتن یک دوربین برای عکاسی، آنها را وا می دارد تا سرگرم شوند، به اطراف خود بیشتر دقت کنند و از تماشای زیبایی ها به اندازه شما لذت ببرند. حتی از زاویه دید آنها در عکاسی و تصویری که ثبت کرد اند حیرت زده خواهید شد، پس این شانس را از آنها نگیرید. بگذارید آزادانه هر جور که می خواهند به اطراف، آدم ها، ساختمان ها و هر آنچه که برایشان جالب است نگاه کنند و عکس بگیرند. مطمئن باشید این تجربه بیشتر از یک سفر برای آنها سودمند خواهد بود.

وسایل حیاتی و خیلی واجب :

در کیش آسمانی آفتابی منتظر شما خواهد بود، ضد آفتاب، کلاه آفتاب گیر، صندل سبک و عینک آفتابی اولین وسایل مورد نیاز شما و کودکتان خواهد بود.

خواب و غذای کافی :

کیش جزیره ای زیبا با مکان های دیدنی بسیار جذاب و تفریحات آبی و ساحلی بسیار مفرح است، بسیاری از مسافرین برای استفاده بهینه از زمان سفر خود به کیش، از زمان خواب و یا خوراک خود کم می کنند تا بتوانند بیشتر از مکان های دیدنی و مراکز خرید کیش دیدن کنند. اما این کار بسیار اشتباه است، بدون غذای سالم کافی و خواب کافی اوقات سفر به تلخی خواهد گذشت. به خصوص اگر با کودکان خود سفر می کنید، بگذارید خواب کافی داشته باشند و  تنها از غذا های مغذی استفاده کنند تا در حین سفر خسته و بی حوصله نباشند. بی حوصلگی و کسلی کودکان به دلیل خواب ناکافی، لذت سفر در هیجان انگیز ترین مکان ها را نیز برای آنها کم رنگ می کند.

کودکان را رها کنید :

پس از رسیدن به کیش، اگر از امنیت محل اقامت خود اطمینان خاطر کسب کردید، بگذارید آزاده در محوطه اطراف هتل و یا محل اقامتتان بازی کند، دوستان جدید پیدا کند و کمی برای خودش باشد. با کنترل ثانیه به ثانیه و بی جهت کودکان، آنها را اذیت و کلافه نکنید.
 
نظرات کاربران
دیدگاه
 • حمید ۱۳۹۹/۱۰/۲۵

  تشکر از شما که خاطرات سفر خود را نوشتید ولی به نظر من برای کسی که اولین بار می خواد بره ناقص بود ولی بهر حال مطالب اگاهی های اولیه رو داده دست شما درد نکنه

  ۰
  ۰
 • Mohammad ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

  عالي تشكر اطلاعات مفيدي كه گذاشتيد

  ۰
  ۰
 • غلامرضا ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

  بسیار عالی است.
  بیان خاطرات با جزئیات کاربردی قابل تحسین است. اگر نکات دیگری هم دارین، مشتاقانه خواهیم خواند.
  ۰
  ۰
 • فرشاد ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

  سلام. ممنونم از سفرنامه زیباتون. میشه بفرمائید کارت موزه رو از کجا تهیه کردید؟با تشکر

  ۱
  ۰
  • سردبیر فاینداتور  ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

   سلام دوست عزیز فاینداتوری برای تهیه کارت موزه تنها کافیست به باجه بلیت فروشی یکی از جاذبه های دیدنی شهر بروید و درخواست کارت موزه کنید و تمامی باجه های بلیت فروشی جاهای دیدنی این کارتها را ارائه می دهند.