آب انبار سنتی کیش، آب انبار سنتی کیش یک آب انبار باستانی

آب انبار سنتی کیش، آب انبار سنتی کیش یک آب انبار باستانی

آب انبار سنتی کیش - Kish Island's Historical Cistern ، معرفی آب انبار سنتی کیش

آب انبار سنتی جزیره ی کیش یکی از جاذبه های دیدنی کیش می باشد تاریخچه ساخت آن با سال 1373 خورشیدی باز می گردد. این آب انبار سنتی جهت جمع آوری آب های سطحی به سبک معماری سنتی یزدی در محل یک آب انبار باستانی در اطراف شهر حریره ساخته شد. اگر قصد سفر با تور ارزان کیش را دارید، مکان ها تاریخی و دیدنی جزیره را فراموش نکنید. در طول سفر به کیش به همراه لذت بردن از شب های زنده جزیره در کنار سواحل دیدنی کیش،  روز ها به تماشای دیدنی های معروف کیش بروید و با تفریحات آبی معروف کیش سفر خود را کامل کنید.

چرا آب انبار سنتی کیش ساخته شد ؟

ایران که سرزمینی تقریبا کم باران است، در گذشته برای حل مشکل کم آبی و ذخیره آب آشامیدنی، اقدام به ساخت آب‌انبار می کردند. در بالای ورودی این آب‌انبار پنج بادگیر ساخته شد، این روزنه‌هایی به متعادل ساختن هوای داخل آب‌انبار در فصول گرم سال و خنک ساختن فضای داخلی آب‌انبار نقش بسزایی داشت. 

در آب انبار سنتی کیش - Kish Island's Historical Cistern چه خواهید دید ؟

یک آب انبار باستانی

معماری منحصر به فرد و حیرت انگیز یزدی

آشنایی با معماری سنتی ایرانی-اسلامی


آب انبار سنتی

البته که آب انبار سنتی کیش خیلی زود با آمدن ساخت و ساز های مدرن کاربری خود را از دست داد، اما هم اکنون به عنوان یک آب انبار نمایشی در معرض دید گردشگران تور کیش قرار می گیرد. این آب انبار دارای پنج بادگیر است که به وسیله ی این بادگیر ها آب موجود در این آب انبار خنک نگه داشته میشده است.

به گنبد های آب انبار سنتی کیش دقت کنید ! این آب انبار دارای دو گنبد است که بر روی هر دو گنبد این آب انبار روزنه هایی به منظور تهویه ی هوای داخل آب انبار تعبیه شده است. بازدید از این آب انبار به گردشگرانی تور کیش این امکان را میدهد تا با معماری باستان ایران آشنایی پیدا کنند و نظاره گر روح و بالندگی هنر ایرانی در آن باشند.

نشانی آب انبار سنتی کیش - Kish Island's Historical Cistern :

کیش، در محدوده درخت سبز، مجاور شهر حریره

چطور به آب انبار سنتی کیش - Kish Island's Historical Cistern برسیم ؟

برای بازدید از آب انبار سنتی کیش تنها کافیت یک تاکسی به شهر باستانی حریره بگیرید، از شهر حریره تا آب انبار تنها چند قدم پیاده روی خواهید داشت. 

دیدنی های نزدیک به آب انبار سنتی کیش :

آب‌انبار سنتی کیش در مجاورت شهر باستانی حریره 
و 
مجموعه درخت سبز - درخت لور کیش 

واقع شده از این رو گردشگران تور کیش می‌توانند پس از بازدید از آب انبار، از تماشای دیگر جاذبه های کیش نیز لذت ببرند و عکس های زیبا از مکان های تاریخی جزیره بگیرند.

آب-انبار-سنتی-کیش آب-انبار-��نتی-جزیره-کیش

نظرات کاربران
دیدگاه
 • آرمین ۱۳۹۸/۰۲/۳۰

  بانکوک خوبه اگر دوست دارید به آسیای شرق سفر کنید حتما بانکوک و ویتنام رو ببینید من خودم اولین چیزی که نظرمو جلب کرد فرودگاه شیک و تمیز بانکوک بود

  ۰
  ۰
  • سردبیر فاینداتور  ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

   سلام دوست عزیز فاینداتوری از این که تجربه سفرتون رو با ما در میون گذاشتید بسیار سپاسگزارم