کاریز کیش، شهر کاریز کیش

از ۱۵۲ رای

معرفی شهر کاریز کیش، نشانی و قیمت ورودی کاریز کیش

شهر کاریز کیش - حتی اگر به کیش سفر نکرده باشید، حتما آوازه و شهرت شهر کاریز در میان دیگر مکان های دیدنی زیبای کیش به گوشتان خورده است، شهر کاریز کیش تلفیقی از هنر ایرانی و طبیعت زیبای ایران زمین است که به زیبایی و به وضوح می توان آن را در شهر کاریز کیش دید. در طول سفر با تور کیش یک روز را برای تماشای شهر کاریز کیش خالی کنید، شهری با عمق 16 متر و قدمتی کهن. ساخت شهر کاریز کیش به 2500 سال پیش بر می گردد و این شهر نشانه ای از تبهر و مهارت ایرانیان در معماری است.

بازدید از کاریز جدا از اینکه بسیار جذاب و دیدنیست، راهی مناسب برای فرار از  هوای گرم کیش نیز می باشد، هوای کاریز دائما خنک می باشد، فرقی نمی کند چه فصلی به کیش سفر می کنید، در کاریز کیش هوای معتدلی را تجربه خواهید کرد.

چه چیز هایی در شهر کاریز کیش خواهید دید ؟

سنگواره هایی با قدمت 270 تا 570 میلیون سال

سقف این قنات با ارتفاع 8 متر

سقف پوشیده از صدف و مرجان های دریایی

بزرگترین مجموعه مرجانی

لاک پشت با قدمت بیش از صدها میلیون سال

بازدید از موزه خلیج فارس

پایاب کهن کاریز

لایه های مختلف زمین

چاه های کاریز

تصفیه خانه آب طبیعی 

 

کاریز

 از تماشای سنگواره های با ارزش و شناسنامه دار کاریز و زیبایی سقف و دیوار های کاریز که بگذریم، خوب است بدانید که خاک این کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در گل درمانی استفاده های فراوانی دارد. 

طول شهر کاریز 15 کیلومتر است و توسط ایرانیان باستان به طور استادانه ای با شیبی ملایم ساخته شده است.

از کارایی کاریز کیش :

درواقع آب آشامیدنی و آب کشاورزی  ساکنین جزیره توسط این کاریز تامین می شده ، پیشینیان ما با استفاده از کوزه آب مورد نیاز خود را از این پایاب ها تا محل زندگی و یا محل فروش آب حمل میکردند، از آنجایی که جزیره کیش از معدود جزایری است که دارای آب شیرین است در گذشته کشتی های تجاری آب مورد نیاز خود را از این جزیره تهیه میکردند و این خود منبع درآمدی برای اهالی جزیره به حساب می آمد.

به خصوص آنکه جزیره ی کیش در قرون پنجم و ششم هجری مرکز تجارت دریایی خلیج فارس محسوب میشد و حتی آب شیرین آن تامین کننده ی سرزمین های کم آب حاشیه خلیج فارس به شمار می امده است.

کاریز کیش

قیمت ورودی و زمان بازدید از کاریز کیش

 قیمت بلیط بازدید از کاریز کیش 20 هزار تومان می باشد.

همه روزه از ساعت 9 اصبح الی 10 شب می توانید از شهر کاریز کیش دیدن کنید.

نشانی شهر کاریز کیش

 جزیره کیش، بلوار میرمهنا، حدفاصل میدان المپیک و میدان فارور، شهر کاریز کیش 

اگر با تور کیش به جزیره زیبای کیش سفر می کنید، حتما به بازدید شهر کاریز بروید، بازدید از  این شهر که نشانگر مهارت و هویت ایرانیان و طبیعت ایران زمین است را از دست ندهید.
ارسال نظر